PLEN
Główna Konkurs Rys historyczny Moda damska Moda męska Modrzejewska Ciekawostki E-learning Inne
Konkurs
Laureaci
Młode talenty - rekonstrukcje
Młode talenty - inspiracje
Prezentacja prac
Reportaż z gali
Iwona Tober
Opis
O wystawie
Wystawy - galeria zdjęć
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
Muzeum Historyczne w Białymstoku
Muzeum Starego Teatru w Krakowie
Historical Society of San Juan Capistrano w Kalifornii
Księga pamiątkowa
Katalog
Plakaty
Podsumowanie REKONSTRUKCJE
Poprzedni konkurs
HELENA MODRZEJEWSKA – IKONA STYLU to konkurs polegający na uszyciu ubioru na podstawie sukien Heleny Modrzejewskiej, organizowany przez Muzeum Pałac w Wilanowie. Konkurs jest podzielony na dwie kategorie: Rekonstrukcje i Inspiracje.
Rekonstrukcja to odtworzenie scenicznego lub prywatnego ubioru Heleny Modrzejewskiej na podstawie wybranej sukni ze zbioru, który przedstawiamy na stronie konkursu.
Inspiracja to zaprojektowanie i uszycie ubioru użytkowego, przeznaczonego do noszenia, inspirowanego suknią Modrzejewskiej, wybraną z Fotogalerii, którą przedstawiamy na stronie konkursu.
Uczestniczki i uczestnicy konkursu, jeśli chcecie wziąć udział w kategorii Rekonstrukcje, przejdźcie do działu Opis strojów i wykroje, który znajduje się w dziale Modrzejewska. W dziale tym prezentujemy dwadzieścia ubiorów. Każdy z nich opatrzony jest archiwalnymi fotografiami Modrzejewskiej, rysunkami i opisami. Specjalistka od rekonstrukcji – Katarzyna Janiszewska, po analizie archiwalnych fotografii i rycin, przedstawiła na rysunkach ubiory w całości, a także wykonała wykroje do wszystkich sukien. Wykroje znajdujące się na stronie w plikach PDF można ściągnąć i wydrukować. Pomogą wam one w pracy nad zrekonstruowaniem ubioru. Gdy już się zdecydujecie, który ubiór chcecie odtworzyć, zarezerwujcie wybraną suknię, klikając na przycisk na dole strony Rezerwuj tę suknię. Wtedy zostaniecie skierowani do wypełnienia karty zgłoszeniowej. Dopiero po jej wypełnieniu i zatwierdzeniu będziecie mogli ją wydrukować. Wydrukowaną i podpisaną kartę należy przesłać na adres Organizatora konkursu wraz z próbkami materiałów, których użyjecie do wykonania rekonstrukcji. Zarezerwować można tylko jedną suknię!
Jeśli ktoś z Was zechce wziąć udział w kategorii Inspiracje, niech obejrzy zdjęcia Heleny Modrzejewskiej w Fotogalerii w dziale Modrzejewska. Tutaj nie ma potrzeby rezerwacji, bo w tym wypadku kilku uczestników może inspirować się jednym ubiorem. Gdy już zdecydujecie, którymi ubiorami będziecie się inspirować w swoim projekcie, kliknijcie na przycisk "Wypełnij formularz", znajdującą się pod Fotogalerią. Po jego wypełnieniu i zatwierdzeniu będziecie mogli go wydrukować. Wydrukowaną i podpisaną kartę należy przesłać na adres Organizatora konkursu wraz z projektami swoich kreacji oraz z próbkami materiałów, których będziecie używać.
Nie zapomnijcie przeczytać Regulaminu. Pamiętajcie, aby zaakceptować go podczas wypełniania karty zgłoszeniowej.
© Muzeum Pałac w Wilanowie 2011. Wszelkie prawa zastrzeżone.
stat